YABANCI SEYAHAT ACENTALARINA YÖNELİK SİVAS TANITIM GEZİSİ DÜZENLENDİ

İlimizde bulunan tarihi ve kültürel değerlerimizin yabancı turistlere tanıtılması amacıyla Valiliğimiz ve Sivas Belediyesinin katkılarıyla İl Müdürlüğümüz tarafından 13-15 Eylül 2017 tarihlerinde 9 farklı ülkeden önemli 26 seyahat acentasının sahibi ve yetkilileri ile tur operatörlerinden oluşan gruba Sivas Tanıtım Gezisi düzenlendi.

İl Kültür ve Turizm Müdürümüz Kadir PÜRLÜ, İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcımız Halit KARAKOÇ ve Turizm Şubesi personelinin de katıldığı tanıtım gezimizde konuklarımıza Profesyonel Turist Rehberi Gökhan ÇİÇEKLİYURT’un anlatımıyla ilimizdeki tarihi mekânlar, doğal güzellikler, kaplıcalar, oteller, restoranlar, konaklar, el sanatları merkezi ile Arkeoloji Müzesi, Divriği Ulucamii ve Divriği Konakları, Saf Irk Kangal Köpeği Üretim Merkezi, Kangal Balıklı Kaplıca tanıtıldı.

Gezinin 2. gününde misafirlerimiz için Paşa Fabrikası Kütük Ev’de Valimiz Davut GÜL ve Belediye Başkanı Sami AYDIN’ın da katıldığı bir program düzenlendi.

Programda konuşan Belediye Başkanı Sami Aydın, Selçuklu eserlerini bağrında barındıran Sivas’ın bir medeniyet şehri olduğunu ifade ederek, “Hanları, hamamları camileri ile bir tarih şehridir Sivas. Yaklaşık 8 bin yıllık bir geçmişe sahibiz. Selçuklu, Osmanlı ve Cumhuriyet eserlerini bir arada tutan bir meydanımız var. Ayrıca tarım ile ön plana çıkıyoruz. Balıkla Kaplıca’mız turizm potansiyeliyle de ön planda.” dedi.

Valimiz Davut Gül ise, Sivas’ın tarihi bir şehir olduğunu ifade ederek, “Sivas, tarihi geçmişinin yanı sıra müzik ve edebiyat potansiyeli olan da bir şehir. Güvenli ve barış içerisinde yaşanılan bir şehir. Sizleri de burada gördüğümüz için mutluyuz. Her Sivaslı dışarıdan gelen davetlilere misafir gözüyle bakıyor. Şehrimiz insanları misafirlerini bağrına basacak kadar misafirperverdir. Bu duygu ve düşüncelerle bu programın yapılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Yabancı turistler ise ilimizi çok beğendiklerini belirterek, Sivas’ta olmaktan dolayı çok mutlu olduklarını, Türkiye’ye düzenleyecekleri turlara artık Sivas’ı da dahil edeceklerini belirttiler.

Sivas Tanıtım Gezisi konukların 15.09.2017 tarihinde uğurlanmasıyla sona erdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir