“TURİZM YATIRIM TEŞVİKLERİ” KONULU BİLGİLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ. 09.04.2019

Müdürlüğümüz ile Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığınca organize edilen, turizm sektörü temsilcilerine ve yatırımcılarına yönelik olarak hazırlamış olduğumuz “Turizm Yatırım Teşvikleri” konulu program Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

 

Sivas Valisi Sayın Salih AYHAN, Belediye Başkanı Sayın Hilmi BİLGİN, Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet KUL,  İl Protokolü, Turizm sektör temsilcileri, Ticaret ve Sanayi Odası üyeleri ve basın mensuplarının da katıldığı program; Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa EKEN’in açılış konuşmaları ile başladı.

 

İl Müdürümüz Teoman KARACA, “Turizm Master Planında oluşturulan eylem planları içerisinde Turizm Sektörünün Teşviklerden Yararlandırılması ve Girişimcilerin Bilgilendirilmesi” ifadesi yer almaktadır. Bu doğrultuda bu organizasyonu gerçekleştiriyoruz” diyerek, toplantının ilimiz için faydalı olması yönünde temennilerde bulundu.

 

Belediye Başkanı Sayın Hilmi BİLGİN, göreve başladıktan sonra ilk resmi programı olduğuna vurgu yaparak; “Sıcak Çermik, Kangal Balıklı Kaplıca, Yıldız Dağı ve yeni yatırıma açılacak olan Kalkım Balıklı Kaplıca gibi ilimizin çok önemli turizm değerleri var ve ortak bir masa etrafında hep birlikte hareket ederek turizmde de önemli bir ivmeyi yakalayacağız” dedi.

 

Sivas Valisi Sayın Salih AYHAN, “Sivas turizm potansiyeline hakim olmalı diyerek bu yılki hedefimiz 1 milyon turisttir ve her yıl yeni hedefler koyacağız” şeklinde konuştu. Sivas Kongresinin 100. yılı olması dolayısı ile ilimizde büyük bir hareketlilik beklediklerini belirten Valimiz, turizm paydaşları ile bir araya gelerek “Turizm Platformu’nu oluşturacaklarını ve 15 Nisan’da Sivas’ın turizm hedeflerini açıklayacaklarını dile getirerek, Sivas’ı merak edilen uğrak nokta haline getireceğiz” dedi.

 

Programda konuşmacı olarak yer alan, Kültür ve Turizm Uzmanları Gürdal BOZKURT ve Şener ŞEN “Turizm Teşvik Kanunu ve Sivasta’ki Turizm Merkezlerinde Yürütülen Çalışmalar” başlıklı sunumları ile Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) Proje Asistanı Aslı Aygün GÜRSOY “Gelecek Turizmde Sivas” başlıklı sunumu ile Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) Uzmanı aynı zamanda; Horwath Hotel Tourism and Leisure Türkiye Başkanı Metin ERDOĞDU “Sürdürülebilir Toplum Temelli Turizm Projeleri İçin Yenilikçi Finansman Modelleri” başlıklı sunumu ile katılımcılara bilgiler verdi. Sunumların ardından katılımcıların sorularının cevaplanması ile program sona erdi.

Genel içinde yayınlandı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir