“TRAVEL TURKEY İZMİR TURİZM FUARI”NA KATILDIK

Türkiye’deki turizm sektörünün en başarılı organizasyonlarından biri olan Travel Turkey İzmir Turizm Fuar ve Kongresi 07-10 Aralık 2017 tarihlerinde İzmir Gaziemir Yeni Fuar Merkezinde çok sayıda yerli ve yabancı firmanın katılımıyla başarılı bir şekilde gerçekleştirildi.

Açılışını Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Numan KURTULMUŞ ’un gerçekleştirdiği fuara partner İl Olarak Nevşehir katıldı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde, İZFAŞ ve TÜRSAB ortaklığıyla, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı himayesinde düzenlenen 11. Travel Turkey İzmir Turizm Fuar ve Kongresinde; Sivas Standında, Sivas Belediyesi, İl Özel İdaresi, Müdürlüğümüz, Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı, Kangal Balıklı Kaplıca ve Sivas Termal Otel yer aldı. Başta Yıldız Dağı olmak üzere, tarihi ve doğal güzelliklerimizin, el sanatlarımızın ve de yerel gıdalarımızın yer aldığı Sivas Standında; Müdürlüğümüzü İl Müdürümüz Kadir PÜRLÜ ve Turizm Şubesi personelleri temsil ettiler.

08-10 Aralık 2017 tarihinde gerçekleştirilen fuara 38 ülkeden 1179 kişi katıldı ve yaklaşık 50.000 kişi de ziyaretçi olarak iştirak etti.

İl Müdürümüz Kadir PÜRLÜ, Fuarda Kanal 58, Kanal 42 ve Ege Türk televizyonlarına birer röportaj verdi. İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Turizm ve İşletmecilik Fakültesi öğrencilerine de Sivas turizmi hakkında bilgiler verip Sivas Turizm Master Planı kitabımızı hediye etti.

Ayrıca Ulusal ve yerel basın kuruluşları da fuar boyunca standımızdan haberler ve röportajlar yaptılar.  Fuar boyunca standımızı İzmir’ de bulunan Sivas’lı hemşeri dernekleri ve İzmir protokol üyeleri de ziyaret ettiler.

Standımızda Sivas’a özgü peskütan çorbası, Sivas Çöreği, Sivas yerel gıdaları ve çay ikramı yapılmıştır. Özellikle Sivas Belediyesi tarafından ikram edilen peskütan çorbası ve çörek ikramı büyük ilgi görüp, ziyaretçiler uzun kuyruklar oluşturdu.

Etkinlik boyunca birçok önemli ismin, acentaların, rehberlerin ve hemşerilerimizin ziyaret ettiği Sivas standında; Yıldız Dağı, Divriği Ulu Camii ve Darüşşifası, İlimizin el sanatları ürünleri, Sivas 1000 Temel Eser Projesi kitapları ve diğer tanıtım materyalleri ile kültürel ve doğal zenginliklerimizin tanıtımı yapıldı.

Genel içinde yayınlandı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir