2017 YILI TURİZM HAFTASI AÇILIŞ PROGRAMI

Her yıl Ülkemizde 15-22 Nisan tarihlerinde kutlananTurizm Haftası, bu yıl İlimiz Şemsi Sivasi İl Halk Kütüphanesi‘nde düzenlenen Açılış Programı ile bir hafta boyunca sürecek olan etkinliklere başlandı.

Sivas Valisi Sayın Davut GÜL, Belediye Başkanı Sayın Sami AYDIN, Cumhuriyet Üniversitesi Rektör Yardımcısı Ünal KILIÇ, Vali Yardımcısı Yeliz YILDIZHAN, İl Protokolü, Turizm sektör temsilcileri, öğrenciler ve basın mensuplarının da katıldığı program oldukça coşkulu bir şekilde başladı.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Kadir PÜRLÜ’ nün açılış konuşmasının ardından, Belediye BaşkanıSami AYDIN günün anlam ve önemine dair bir konuşma yaptı. Daha sonra bir konuşma yapan Sivas Valisi Sayın Davut GÜL Turizm’in ekonomiye olan katkılarından bahsetti.

Programda konuşmacı olarak yer alan Prof. Dr. Suavi AHİPAŞAOĞLU, “Turizmde Kentleşme”adlı söyleşi programındailimizde turizmin nasıl gelişeceği hakkında bilgiler verdi.

Kadıköy Kaymakamlığı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün katkılarıyla  “Selçuklu’ danSivas’ a’’isimliresim sergisi Sivas Valisi Sayın Davut GÜL, Sivas Belediye Başkanı Sayın Sami AYDIN ve diğer protokol üyeleri tarafından ziyarete açıldı veprogram kokteyl ile sona erdi

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir